پرکینز موتورسازان 4/40G

 • تعداد سلیندر : 4 سلیندر خطی
 • سیکل : چهارزمانه
 • سیستم ورودی هوا : توربو شارژردار و اینترکولر
 • ظرفیت حجمی : 3.99 لیتر
 • قطر سیلندر : 100 میلیمتر
 • کورس پیستون : 127 میلیمتر
 • نسبت تراکم : 17.5:1
 • جهت چرخش : در جهت چرخش عقربه های ساعت ، دید از جلوی موتور
 • ترتیب احتراق : 2 و 4 و 3 و 1
 • ظرفیت سیستم روغن کاری : 8 لیتر
 • ظرفیت سیستم خنک کاری ( شامل رادیاتور ) : 22 لیتر
 • وزن خشک موتور : 650 کیلوگرم
 • وزن موتور با در نظر گرفتن مایعات آن : 679 کیلوگرم

سیستم هوادهی مصرف سوخت در حالت دائم (لیتر در ساعت) تعداد سیلندر توان موتور مدل موتور ردیف
توان اضطراری توان دائم
 HP KW  HP KW
توربوشارژ 7.3 4خطی 96 72 86 65

4/40G

1

 

شركت موتورسازان بعنوان بزرگترین تولید كننده موتورهای دیزلی كشور با در اختیار داشتن امكانات و تجهیزات لازم در ساخت انواع موتورهای سه ، چهار و شش سیلندر با كاربردهای مختلف كشاورزی ، خودرویی ، صنعتی ، ماشین آلات راه سازی و …فعالیت نموده وتامین كننده بخش اعظم نیاز واحدهای صنعتی كشور به نیروی محركه بشمار می آید.

اطلاعات مربوط به عملكرد شركت موتورسازان طی سالهای اخیر حكایت ازكسب نتایج مطلوب در زمینه های مختلف و بهبود شاخصهای كلیدی عملكرد دارد. كسب ركورد در زمینه آمار تولید و فروش انواع موتورهای دیزلی و قطعات وابسته با آن و همچنین افزایش تیراژ تولید موتورهای سه و  شش با استاندارد آلایندگی و توان بالاتر، دستاوردهای قابل توجه شركت محسوب می‌گردد

بكارگیری روش های نوین مدیریتی از جمله ترویج و استقرار نظام مدیریت استراتژیك، سیستمهای مدیریت كیفیت و زیست محیطی و مهمتر ازهمه توجه به جایگاه ویژه منابع انسانی و توسعه مشاركت و انگیزش آنها در كنار توجه به   مصالح تمامی ذینفعان شركت از جمله عوامل موفقیت‌های این شركت بشمارمیرود.دیدگاه حاكم در شركت موتورسازان بر این اساس استوار است كه ایجاد توازن و توجه به مصالح همه ذینفعان بویژه  مشتریان، كاركنان و جامعه ، در بلند مدت موفقیت پویای شركت درسایر زمینه‌ها،ازجمله افزایش فروش و سودآوری  شركت را در پی خواهد داشت.این شركت از سال 1391 استقرار سیستمهای برگرفته از تكنیكهای تولید ناب از قبیل نظام مشاركت و پیشنهادها ، حلقه های كیفیت و گروههای بهبود ، كانبان قطعات را جهت همسویی با روند جهانی و ایجاد ارزش برای مشتری و سایر ذینفعان شركت آغاز نموده است.

گروه فنی مهندسی رعدآسا دیزل ارائه دهنده انواع مولد های برق از معتبر ترین محصولات روز دنیا از قبیل کامینز،ولوو پنتا،پرکینز،دویتس،دوسان،کاترپیلار،لوول،موتورسازان،استمفورد،مکالته،لینز،لوری سومر،مارلی،المکس به صورت کوپله شده و تک میباشد.تمام محصولات ارائه شده از جمله موتور دیزلی،موتور برق،ژنراتور،پمپ،بوستر پمپ ودیگر محصولات دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

گروه مهندسی رعدآسا دیزل آمادگی عقد قرار داد با تمام شرکت های داخی را جهت ارائه دیزل ژنراتورهای کاملا ایرانی اعلام می دارد.

 

 1. بهبود عملكرد قطعات سرسیلندر موتورهای تیپ 4/236 با تغییر طرح زوایای محل سیت سوپاپ كه با انجام این اقدام مشكلات ناشی از NOISE سوپاپ ها و رد كردن كمپرس مرتفع گردیده است.
 2. رفع مشكل صدای دنده ها (gear noise) در موتورهای  پركینز كه با انجام بررسی های فنی لازم این مشكل با تغییر طرح قطعات دنده های timing ، بطور قابل ملاحظه ای كاهش یافته.
 3. تغییر طرح timing case موتورهای سری 1000 با انجام مشاوره های لازم با كمپانی پركینز و توصیه كمپانی مزبور.
 4. رفع مشكل مونتاژی قطعات اسبك با تغییر طرح شفت اسبك در قسمت های انتهایی (طرفین) قطعه شفت اسبك.
 5. انجام بررسی های فنی لازم در جهت كاهش احتمال گیرپاژ در موتورهای تیپ 4/236 كه در نهایت با تغییر طرح پیستون و تغییر در اندازه های لقی بین پیستون و لانیر این موضوع مرتفع گردید.
 6. بهبود عملكرد قطعات روغن ریز با تغییر جنس آنها به نوع پلی آمید.
 7. تغییر روشكار ماشینكاری قطعات توپی پمپ روغن جهت ممانعت از شكست ابزار و استهلاك مته های پله ای.

اقدامات فوق بعنوان نمونه ارائه گردیدند و لازم بذكر است این بررسی ها در كنار تولید موتورها بصورت انبوه به موازات هم در جریان می باشد.

موارد در دست بررسی عبارتند از تغییر جنس لاینر جهت بهبود انتقال حرارت كه از جداره های سیلندر و تغییر گاید سوپاپ موتورهای سری 1000 و فیزر جهت جلوگیری از احتمال دیرپاژ سوپاپ ها.

شركت موتورسازان

شركت موتورسازان بعنوان یكی از پروژه های طرح مجتمع تراكتور سازی ایران بمنظور تامین موتورهای موردنیاز شركت تراكتورسازی ایران احداث گردید و پس از آن در راستای سیاست كوچك سازی صنایع , از شركت مادر تفكیك و در  سال 1371 پروانه بهره برداری مستقل تحت عنوان "شركت موتورسازان تراكتورسازی ایران" را دریافت نمود.

درسال 1386 براساس سیاستهای اقتصادی كشور براساس اصل 44 قانون اساسی این شركت در سازمان بورس اوراق بهادر تهران بعنوان شركت سهامی عام پذیرفته شد. كه هم اكنون بیش از 52 درصد سهام آن متعلق به شركت تراكتورسازی ایران و 34 درصد متعلق به آستان قدس رضوی و مابقی متعلق به كاركنان و سهامداران جزء میباشد.

این شركت از بدو شروع مستقل فعالیت خود استراتژی حفظ رهبری بازار داخلی در بخش موتورهای كشاورزی را در كنار استراتژی تنوع محصول و توسعه بازار در پیش گرفته و ضمن اولویت دادن به تامین موتورهای مورد نیاز شركت تراكتورسازی ایران (بعنوان بزرگترین مشتری) با جدیت برنامه ایجاد تنوع در محصولات تولیدی و افزایش منابع درآمد شركت از طریق تولید و عرضه انواع محصولات با كاربردهای متنوع كشاورزی، پمپ ، ژنراتور و قطعات وابسته برای بازارهای داخلی و خارجی را پیگیری نموده است .

در شرایط موجود علیرغم آنكه شركت تراكتورسازی ایران همچنان بزرگترین مشتری شركت محسوب می شود، لیكن اجرای موفقیت آمیز استراتژی توسعه محصول و بازار موجب شده است تا هرساله تعداد و كاربرد محصولات تولیدی افزایش یافته و شركت توانسته است در بخشهای جدید بازار از جمله بخش خودروهای دیزلی و موتورهای صنعتی حضور فعال داشته باشد. درحال حاضر این شركت بیش از 50 نوع موتوركاربردی , در قدرتهای متنوع 35 تا 150 اسب بخار را تولید و عرضه مینماید .

شركت موتورسازان در سال 1375 موفق گردید بعنوان اولین تولید كننده نیروی محركه كشور ، گواهینامه استاندارد بین المللی مدیریت كیفیت ایزو 9002 از دو موسسه معتبر بین المللیDNV و SGS   دریافت نماید و طی سال 1380 موفق به كسب گواهینامه استاندارد زیست محیطی ایزو 14000 گردید. در تداوم برنامه های اصلاح و توسعه سیستم های مدیریتی , طی سال 1381 گواهینامه استاندارد بین المللی مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی(OHSAS 18001) را نیز دریافت نمود.

همچنین در اوایل سال 1384 شركت توانست گواهینامه استاندارد  ISO\TS16949 را نیز دریافت نماید. در سال 1388 موفق به اخذ استاندارد ایزو 10002 دریافت و رسیدگی به شكایت مشتریان از موسسه توف نورد آلمان گردید و از چند سال گذشته هم اكنون همه استانداردهای یاد شده درشركت حفظ و الزامات آنها جاری و نهادینه شده است.

تماس با ما

 • آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان سعدی جنوبی، مجتمع تجاری پارکینگ باز، شماره 12 و 13
 • تلفن تماس: 33955590 - 33925517
 • فکس: 33982744

 

 • آدرس کارخانه: تهران، شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان بیستم، خیابان دانش، خیابان طوس شماره 38
 • تلفن تماس: 55267088 - 55267087

 

میزان رضایت مشتریان از محصولات

Volvo96%
Perkins87%
Cummins90%
Deuts85%
تمامی حقوق این وب سایت نزد شرکت دیزل ژنراتور محفوظ می باشد. طراحی و پشتیبانی وب سایت : اکسین